این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ دوشنبه ۹ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر USDJPY در قیمت ۱۱۵.۵۴ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۹ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۱۱۵.۷۶، فروشندگان وارد شدند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه رِنج یا سقف دوقلو شکل گرفت.

این مقاومت را میتوانستیم با استفاده از MM از سقف ۱۱۵.۱۱ تا کف ۱۱۴.۵۶ اندازه بگیریم. بر این اساس بازار در ناحیه مقاومتی ۱۱۵.۶۰ متوقف شد. در حال حاضر انتظار میرود این رِنج یا MTR به سمت پایین شکسته شود و یک حرکت نزولی شکل بگیرد. حرکت آتی USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 3 2 - تحلیل USDJPY؛ دوشنبه 9 اسفند

طبق تحلیل USDJPY در ۹ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر یک رِنج داریم و سقف دوقلو یا الگوی برگشت روند ماژور با سقف بالاتر شکل گرفته است. بنابراین انتظار میرود این رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک حرکت نزولی شکل بگیرد.

اولین تارگت برای این حرکت نزولی در قیمت ۱۱۵ قرار دارد که با استفاده از MM از کف ۱۱۵.۲۹ تا سقف ۱۱۵.۶۳ بدست آمده است. تارگت بعدی در قیمت ۱۱۴.۷۰ قرار دارد که با استفاده از MM از کف ۱۱۵.۱۴ تا سقف ۱۱۵.۵۸ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۹ اسفند، در حال حاضر بازار در یک رِنج یا سقف دوقلو قرار دارد. یعنی در ابتدا یک شکست صعودی یا اسپایک شکل گرفته است. سپس کانال صعودی و رِنج شکل گرفت. انتظار میرود نهایتا این رِنج به سمت پایین شکسته شود و یک حرکت نزولی شکل بگیرد.

اولین تارگت این حرکت نزولی در قیمت ۱۱۵ قرار دارد. بعد از رسیدن به این تارگت و شکل گیری پولبک، انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد و به تارگت بعدی در قیمت ۱۱۴۰۷۰ برسیم که در حدود ۷۰ پیپ افت قیمتی میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار