این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ سه شنبه ۲۸ دی


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDJPY در قیمت ۱۱۴.۷۳ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۲۸ دی، در حال حاضر بازار در یک اصلاح صعودی میباشد. این اصلاح صعودی بعد از یک شکست نزولی قوی تا حمایت ۱۱۳.۴۸ شکل گرفت. این ناحیه حمایتی بر اساس MM از کف ۱۱۴۹۴ تا سقف ۱۱۶.۳۵ شکل گرفت.

بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، خریداران خریدند و فروشندگان سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت صعودی توانست سقف ماژور را بشکند و انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و به سطوح بالاتر مقاومتی برسیم.

حرکت آتی جفت ارز USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 4 2 - تحلیل USDJPY؛ سه شنبه 28 دی

طبق تحلیل USDJPY در ۲۸ دی و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک حرکت صعودی قرار دارد که این حرکت صعودی، در واکنش به یک حمایت کلیدی شکل گرفت. بنابراین در حال حاضر بازار در کنترل خریداران است و انتظار میرود بعد از شکل گیری پولبک، به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کند.

تارگت این حرکت صعودی را میتوانیم در قیمت ۱۱۵.۵۰ در نظر بگیریم. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱۱۴.۵۳ تا کف ۱۱۳.۵۷ تعیین شده است. بنابراین انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و این جفت ارز، افزایش قیمت در حدود ۸۰ پیپ را تجربه کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۲۸ دی و طبق شکل بالا، در حال حاضر این جفت ارز در یک گام صعودی قرار دارد. این برگشت صعودی در نتیجه واکنش به یک حمایت شکل گرفت و نهایتا خریداران توانستند سقف ماژور را بشکنند و کنترل بازار را بدست بگیرند. بنابراین در حال حاضر بازار در جهت خرید قرار دارد و انتظار میرود به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم.

تارگت این مقاومت را در قیمت ۱۱۵.۵۰ در نظر میگیریم که بر اساس MM بدست آمده است و در حدود ۸۰ الی ۱۰۰ پیپ افزایش قیمت میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار