این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ سه شنبه ۵ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDJPY در قیمت ۱۱۳.۹۵ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۵ بهمن، در حال حاضر بازار در رِنج قرار دارد و به کف رِنج رسیده ایم. یعنی بعد از رسیدن به کف ۱۱۳.۴۸، فروشندگان سود گرفتند و خریداران وارد شدند و در نتیجه برگشت صعودی شکل گرفت. حمایت ۱۱۳.۴۸، کلیدی بود و به همین دلیل یک حرکت صعودی قوی شکل گرفت.

میتوانستیم این حمایت را بر اساس MM از کف ۱۱۴.۱۴ تا سقف ۱۱۶.۳۵ اندازه بگیریم. در هر صورت بعد از رسیدن به این حمایت، برگشت صعودی قوی شکل گرفت. اما این برگشت صعودی در قیمت ۱۱۵.۰۵ متوقف شد و این تارگت بر اساس MM از سقف ۱۱۴.۲۲ تا کف ۱۱۳.۴۸ بدست آمده است.

بر این اساس تارگت در قیمت ۱۱۴.۹۷ بدست آمد و در نتیجه واکنش به این مقاومت، یک پولبک عمیق شکل گرفت. این پولبک تا نزدیکی کف قبلی ادامه پیدا کرد اما مجدد خریداران وارد شدند و کف دوقلو شکل گرفت.

حرکت آتی USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 6 2 - تحلیل USDJPY؛ سه شنبه 5 بهمن

طبق تحلیل USDJPY در ۵ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بعد از آخرین شکست صعودی، یک حرکت نزولی بصورت رِنج شکل گرفت و نهایتا الگوی کف دوقلو ایجاد شد. در حال حاضر انتظار میرود حرکت صعودی ادامه یابد و بازار به سطوح بالاتر مقاومتی برسد.

اولین مقاومت در ناحیه ۱۱۵.۵۰ و ۱۱۵.۸۳ قرار دارد. بعد از شکل گیری پولبک در این ناحیه، مجدد خریداران وارد خواهند شد و به سطوح بالاتر مقاومتی در قیمت ۱۱۶.۳۷ خواهیم رسید. این تارگت بر اساس MM از سقف ۱۱۴.۹۸ الی ۱۱۳.۶۰ شکل گرفته است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۵ بهمن، در حال حاضر کف دوقلو شکل گرفته است و انتظار میرود بازار در جهت خرید قرار بگیرد و بتوانیم به مقاومتهای ۱۱۵.۸۳ و ۱۱۶.۳۷ برسیم که در حدود ۲۴۰ پیپ سود میباشد. برای اینکه احتمال قوی تر شود، میتوانیم صبر کنیم تا خط گردن شکسته شود.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

Rating: ۵.۰/۵. From 1 vote.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار