این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ چهارشنبه ۲۰ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر USDJPY در قیمت ۱۱۵.۳۶در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۲۰ بهمن، در حال حاضر بازار در یک رنج قرار دارد و سقف دوقلو شکل گرفته است. بعد از رسیدن به تارگت ۱۱۵.۶۸، خریداران سود گرفتند و فروشندگان فروختند و در نتیجه  یک برگشت نزولی شکل گرفت.

این برگشت نزولی در ناحیه۱۱۴.۲۴ متوقف شد. بنابراین بازار در ناحیه ۱۱۴.۲۴ متوقف شد و میتوانستیم این حمایت را بر اساس MM از کف ۱۱۴.۷۶ تا سقف ۱۱۵.۰۰ بدست بیاوریم. بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، فروشندگان سود گرفتند و خریداران هم خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی شکل گرفت و سقف ماژور شکسته و بازار وارد رِنج شد. در حال حاضر انتظار میرود این حرکت صعودی ادامه یابد و سقف دوقلو شکسته شود و بازار به سطوح بالاتر مقاومت برسد.

حرکت آتی USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

Picture1 2 1 - تحلیل USDJPY؛ چهارشنبه 20 بهمن

طبق تحلیل USDJPY در ۲۰ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک رِنج قرار دارد. انتظار میرود  حرکت صعودی ادامه یابد و بازار به سطوح بالاتر مقاومتی برسد. میتوانیم دو تارگت را برای این حرکت در نظر بگیریم. اولین تارگت در قیمت ۱۱۵.۹۰ قرار دارد .

تارگت دوم و سوم هم به ترتیب در قیمت ۱۱۶.۳۵ و ۱۱۷.۰۰ قرار دارند که تارگت آخر بر اساس MM از سقف ۱۱۵.۶۶ تا کف  ۱۱۴.۳۲ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود این جفت ارز در حدود ۱۶۰ پیپ به سمت بالا حرکت کند.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۲۰ بهمن ، در حال حاضر بازار در یک رِنج و سقف دوقلو قرار دارد اما انتظار میرود همچنان بازار در جهت خرید باشد و به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم. اولین مقاومت در تارگت ۱۱۵.۹۰ قرار دارد که در حدود ۵۰ پیپ سود میباشد. تارگت دوم و سوم در قیمت ۱۱۵.۶۶ و ۱۱۴.۳۲ قرار دارند که در حدود ۱۶۰ پیپ سود میباشد.

بنابراین تا زمانی که کف ماژور در قیمت ۱۱۳.۴۷ شکسته نشده است، بازار در دست خریداران است و به سمت سقف کانال صعودی حرکت خواهیم کرد و هر گونه برگشت نزولی، مینور خواهد بود و تبدیل میشود به پرچم صعودی.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار