این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ چهارشنبه ۷ اردیبهشت


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDJPY در قیمت ۱۲۷.۸۳ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۷ اردیبهشت، در حال حاضر بازار در ابتدای یک گام صعودی قرار دارد. این گام صعودی بعد از رسیدن به حمایت ۱۲۶.۹۴ شکل گرفت. یعنی این حمایت با استفاده از MM از کف ۱۲۷.۹۱ تا سقف ۱۲۸.۸۹ بدست آمده است.

بنابراین بعد از رسیدن به این حمایت، خریداران و فروشندگان خریدند و در نتیجه یک برگشت صعودی قوی شکل گرفت. این برگشت صعودی توانست سقف ماژور در این روند نزولی را بشکند. بنابراین بر این اساس میتوانیم انتظار داشته باشیم که همچنان بازار در جهت خرید باشد و به سمت سطوح بالاتر حمایتی حرکت کنیم. حرکت آتی USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

USDJPY 2022 04 27 14 42 00 - تحلیل USDJPY؛ چهارشنبه 7 اردیبهشت

طبق تحلیل USDJPY در ۷ اردیبهشت و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در ابتدای یک حرکت صعودی میباشد و در کنترل خریداران میباشد. بنابراین انتظار میرود به سمت سطوح بالاتر مقاومتی حرکت کنیم.

اولین تارگت در قیمت ۱۲۸.۲۵ میباشد که در حدود ۴۰ پیپ افزایش قیمت میباشد. تارگت دوم در قیمت ۱۲۸.۶۶ قرار دارد. تارگت سوم در قیمت ۱۲۸.۹۳ میباشد. تارگت آخر هم در قیمت ۱۲۹.۴۶ میباشد که تا تارگت آخر در حدود ۱۶۰ پیپ سود میباشد.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۷ اردیبهشت ، در حال حاضر این جفت ارز در ابتدای یک حرکت صعودی میباشد البته این حرکت صعودی نهایتا تبدیل خواهد شد به یک گام صعودی در رِنج. اولین تارگت این حرکت صعودی در قیمت ۱۲۸.۲۸ میباشد.

بعد از رسیدن به اولین تارگت، احتمال کاهش میابد و ممکن است این تحلیل فیل شود و به همین دلیل مدیریت ریسک ضروری میباشد.  در صورتی که تارگت اول شکسته شود، تارگت دوم و سوم در قیمت ۱۲۸.۶۶ و ۱۲۸.۹۳ قرار دارند. تارگت آخر نیز در قیمت ۱۲۹.۴۶ هست که در حدود ۱۶۰ پیپ سود میباشد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار