این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ یکشنبه ۱۰ بهمن


توضیحات مقاله

در حال حاضر جفت ارز USDJPY در قیمت ۱۱۵.۱۹ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۱۰ بهمن، در حال حاضر یک حرکت صعودی قوی شکل گرفته است و بازار در اولین تارگت خود در ناحیه ۱۱۵.۵۰ متوقف شد. یعنی این حرکت صعودی بصورت یک کلایمکس بود و یک حرکت قوی تا این مقاومت شکل گرفت.

بنابراین بعد از رسیدن به این مقاومت، خریداران فروختند و فروشندگان هم پوزیشن فروش باز کردند و در نتیجه انتظار میرود یک برگشت نزولی شکل بگیرد. در هر صورت این برگشت نزولی، مینور خواهد بود یعنی تبدیل میشود به پرچم صعودی و مجدد خریداران در سطوح حمایتی پایینتر وارد خواهند شد و بازار برمیگردد به سمت بالا و حرکت صعودی خود را ادامه میدهد.

حرکت آتی USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

Picture2 6 - تحلیل USDJPY؛ یکشنبه 10 بهمن

طبق تحلیل USDJPY در ۱۰ بهمن و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر بازار در یک سطح مقاومتی میباشد و انتظار میرود یک برگشت نزولی عمیق تر شکل بگیرد. تارگت این برگشت نزولی در قیمت ۱۱۴.۶۶ قرار دارد که بر اساس MM از کف ۱۱۵.۱۵ تا سقف ۱۱۵.۶۵ بدست آمده است.

بنابراین انتظار میرود ین ژاپن در روزهای آتی، افت قیمت در حدود ۵۵ پیپ داشته باشد. بعد از رسیدن به حمایت ۱۱۴.۶۶، انتظار میرود مجدد خریداران وارد شوند و حرکت صعودی تا مقاومت ۱۱۵.۸۴ الی ۱۱۶.۳۶ ادامه یابد. این حرکت صعودی بر اساس MM از سقف ۱۱۴.۷۰ تا کف ۱۱۳.۵۷ بدست آمده است.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۱۰ بهمن، در حال حاضر بازار در یک گام صعودی قوی میباشد و به اولین مقاومت رسیده است که در نتیجه واکنش نشان داد. بنابراین انتظار میرود یک حرکت نزولی تا ۱۱۴.۶۶ شکل بگیرد و بعد مجدد خریداران وارد شوند و بازار به سمت مقاومتهای بعدی در ناحیه ۱۱۵.۸۴ الی ۱۱۶.۳۶ برسد.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار