این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تحلیل USDJPY؛ یکشنبه ۱۵ اسفند


توضیحات مقاله

در حال حاضر USDJPY در قیمت ۱.۲۷۲۵ در حال معامله است. طبق تحلیل USDJPY در ۱۵ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار دارد. بعد از رسیدن به مقاومت ۱۱۵.۸۰، فروشندگان فروختند و خریداران سود گرفتند و در نتیجه یک برگشت نزولی شکل گرفت. این مقاومت با استفاده از MM از سقف ۱۱۵.۱۰ تا کف ۱۱۴.۵۶ بدست آمده است.

به همین دلیل بعد از رسیدن به این مقاومت، رِنج و سقف دوقلو شکل گرفت و سپس شمع سیگنال قوی برای فروش ایجاد شد. نهایتا خط گردن شکسته شد. در حال حاضر انتظار میرود حرکت نزولی ادامه یابد. حرکت آتی USDJPY در شکل زیر رسم شده است:

USDJPY 2022 03 06 14 46 12 - تحلیل USDJPY؛ یکشنبه 15 اسفند

طبق تحلیل USDJPY در ۱۵ اسفند و همانطور که در شکل بالا مشاهده میشود، در حال حاضر در یک حرکت نزولی هستیم. انتظار میرود این حرکت نزولی تا تارگت ۱۱۴.۰۸ ادامه یابد. این تارگت بر اساس MM از کف ۱۱۴.۷۸ تا سقف ۱۱۵.۶۵ بدست آمده است. بنابراین انتظار میرود حرکت نزولی USDJPY ادامه یابد و یک افت قیمتی در حدود ۶۵ پیپ داشته باشیم.

 

نتیجه گیری:

طبق تحلیل USDJPY در ۱۵ اسفند، در حال حاضر بازار در یک حرکت نزولی قرار گرفته است. با رسیدن به ناحیه مقاومتی ۱۱۵.۷۰، فروشندگان وارد شدند و یک حرکت نزولی قوی به سمت کف رِنج شکل گرفت. انتظار میرود این حرکت نزولی ادامه یابد و به تارگت ۱۱۴.۰۸ برسیم.

بنابراین بعد از شکل گیری یک شکست نزولی قوی و شکسته شدن کف ماژور، انتظار میرود بازار بدست فروشندگان افتاده باشد و حداقل یک گام نزولی در رِنج شکل بگیرد. بنابراین هر برگشت صعودی، صرفا مینور خواهد بود و تبدیل میشود به پرچم نزولی. یعنی مجدد فروشندگان وارد خواهند شد و حرکت نزولی تا حمایت ۱۱۴.۰۸ ادامه خواهد یافت.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد.

مسئولیت معامله بر عهده تریدر میباشد.وبسایت رسابورس هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد.

 

دوره جامع پرایس اکشن

دوره فارکس پیشرفته

No votes yet.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار