این مطالب برای شما کاربران پیشنهاد میشود

نوت برداری

تراست والت چیست؟ و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟


توضیحات مقاله

تراست والت چیست؟ تراست والت، کیف پولی است که توسط بایننس منتشر شده است و یک کیف پول غیرمتمرکز برای موبایل میباشد که از طریق آن میتوانیم ارز دیجیتال را خرید یا معامله و یا ذخیره کنیم.

تراست والت در سال ۲۰۱۷ توسط ویکتور رادچنکو و با هدف ذخیره ارز دیجیتال و سرمایه ایجاد شد. هدف دیگر از ساخت تراست والت، ایجاد یک زیرساخت برای ایجاد DApps(اپلیکیشن های غیرمتمرکز)  بود. تراست والت در ابتدا برای توکن هایی که بر پایه اتریوم هستند ایجاد شد، اما در حال حاضر ۴۰ بلاکچین مختلف و بیشتر از ۱۶۰ هزار دارایی را حمایت میکند.

در ۳۱ جولای سال ۲۰۱۸، صرافی متمرکز بایننس، این کیف پول را خریداری کرد تا خدمات بیشتری ارائه دهد و همچنین امنیت کاربران را افزایش دهد. بعد از این همکاری، در حال حاضر این کیف پول از بایننس اسمارت چین نیز حمایت میکند.

کیف پول تراست والت کاملا خصوصی میباشد و اطلاعات شخصی شما را ذخیره نمیکند و یکی از بهترین گزینه ها برای خرید و فروش کوین برای ایرانی ها میباشد چون برای استفاده از این کیف پول، نیازی به سرور مجازی ندارید و در صورتی که با IP ایران وارد شوید، مشکلی پیش نمی آید.

Untitled design 7 1 scaled - تراست والت چیست؟ و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟

ایرانیان چگونه میتوانند به این کیف پول وجه واریز و برداشت کنند؟ ایرانی هایی که ویزاکارت و یا مسترکارت ندارند، میتوانند از صرافی های داخلی استفاده کنند. برای واریز در ابتدا میتوانید یکی از کریپتوکارنسی ها مثل بایینس کوین(BNB) یا تتر(USDT) را خریداری کنید.

سپس در تراست والت، همان ارزی که در صرافی داخلی خریداری کرده اید را انتخاب کنید و بعد بر روی receive کلیک کنید. با اینکار آدرس و ممو برای ارسال ارز مورد نظر در اختیار شما قرار میگیرد.

سپس باید در صرافی داخلی، ارز دیجیتالی که خریداری کرده اید را به این آدرس ممو برداشت کنید. (برای برداشت ارز نیز عکس اینحالت میباشد و بعد از دریافت ارز در صرافی داخلی، میتوانید آن را بفروشید و به ریال تبدیل کنید).

بنابراین تراست والت یک کیف پول غیرمتمرکز میباشد و میتوانید با استفاده از آن براحتی ارزها را با یکدیگر مبادله یا سواپ کنید. همچنین میتوانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را استیک(stake) کنید. با استفاده از این کیف پول میتوانید NFT های خود را نیز ذخیر کنید. اپلیکیشن موبایل این کیف پول در حال حاضر توسط ۵ میلیون نفر استفاده میشود.

برای کار با تراست والت، در ابتدا باید واریز کنید. برای واریز مراحل زیر را طی کنید:

قدم اول:

در ابتدا این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید. بعد از نصب میتوانید یک کیف پول جدید ایجاد کنید و یا میتوانید کیف پول قبلی را بازیابی کنید. رمز عبوری که دریافت میکنید را در یکجا ذخیره کنید!

 

قدم دوم:

وارد تراست والت شوید و بر روی اسمارت چین کلیک کنید. سپس بر روی receive کلیک کنید و بعد آدرس خود برای دریافت رمز ارز را کپی کنید. این گزینه ها در شکل زیر را خط چین قرمز مشخص شده است:

Untitled design 8 1 scaled - تراست والت چیست؟ و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟

قدم سوم:

میتوانید از صرافی داخلی، ارزی که بر پایه BEP20 میباشد را انتخاب کنید و آنها را از طریق آدرسی که در قدم دوم دریافت کردید، واریز کنید به تراست والت. بنابراین واریز و برداشت در این اپلیکیشن از طریق send  و receive انجام میشود.

 

حال قسمتهایی که در شکل زیر شماره گذاری شده است را تک به تک بررسی میکنیم:

Untitled design 11 1 scaled - تراست والت چیست؟ و نحوه استفاده از آن به چه صورت است؟

وقتی بر روی شماره ۱ کلیک میکنید، دارایی های که در کیف پول شما هستند و همچنین کل سرمایه شما نمایش داده میشود. همچنین در هر ارز، قیمت جاری، موجودی شما و تغییرات ۲۴ ساعته آن نیز نشان داده میشود.

اگر بر روی هر ارز کلیک کنید، وارد صفحه ای مشابه با صفحه سمت چپ میشوید و از طریق آیک شماره ۷ میتوانید چارت مربوط به آن ارز را مشاهده کنید. اگر بخواهید ارزهای دیگر به این لیست اضافه کنید، باید بر روی آیکن شماره ۴ کلیک کنید.

با استفاده از آیکن شماره ۸ میتوانید با استفاده از ویزاکارت و یا مسترکارت، مستقیم دلار واریز کنید به این کیف پول. البته بدلیل وجود تحریم ها، این امکان برای ایرانیان وجود ندارد. در هر صورتی افرادی که از این طریق وجه واریز میکنند، نمیتوانند از همین طریق وجه را برداشت کنند و به ویزاکارت خود انتقال دهند. یعنی برای برداشت صرفا باید از طریق صرافی اقدام کنند.

با استفاده از آیکن شماره ۵، بر روی تب فایننس قرار میگیریم. در آنجا میتوانیم با استفاده از استیک(stake)، کریپتو بدست بیاوریم.

در آیکن شماره ۶، تب کالکشن را داریم که با استفاده از آن میتوانیم NFT های خود را ذخیره کنیم.

آیکن شماره ۳ همان DEX میباشد که با استفاده از آن میتوانیم سواپ یا مبادله کنیم. آیکن شماره ۲ مربوط به DApps یا اپلیکیشن های غیرمتمرکز میباشد. با استفاده از این قسمت میتوانید توکن هایی که در اپلیکیشن های غیرمتمرکز(مثل پنکیک سواپ، یونی سواپ و غیره) ارائه میشوند را خریداری کنید.

 

 

 

 

 

 

 

Rating: ۵.۰/۵. From 1 vote.
Please wait...
مقالات مرتبط

افزودن نظر
دوره های مرتبط

جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
جای عکس مقاله
هر گونه کپی برداری از محتوای وبسایت پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط آرتایار